,, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

Biblioteka jest czynna  w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 7.30 -15.30;

czwartek i piątek w godzinach  7.30 – 14.30.

REGULAMIN KORZYSTANIA PRZEZ UCZNIÓW Z BEZPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

Z wypożyczalni i czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi. W związku z tym, że książki wypożyczamy elektronicznie,  konieczne jest posiadanie identyfikatorów.

Regulamin przewiduje, że jednocześnie można wypożyczyć pięć książek na miesiąc. W razie potrzeby bibliotekarz udziela prolongaty i pozwala lektury trzymać w domu do czasu jej omówienia. Uczestnicy konkursów też mają przywileje. Mogą wypożyczyć tyle książek, ile potrzebują.

Do dyspozycji czytelników jest dwudziestosześciotysięczny księgozbiór, bogaty w lektury, literaturę dla dzieci i młodzieży, księgozbiór popularnonaukowy,  zbiór słowników i encyklopedii oraz podręczniki.

Biblioteka, to nie tylko zbiór książek, jak mówi definicja. Dzisiejsza biblioteka to centrum informacji. Księgozbiór podręczny uzupełniają dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Szkolna mediateka jest bogata w nagrania kilkudziesięciu audycji edukacyjnych emitowanych przez „Telewizję Edukacyjną”. Część zbiorów znajduje się w gabinetach: biologicznym i historycznym.

Biblioteka jest czynnym uczestnikiem życia szkoły. Podejmuje wiele działań, których celem jest przybliżenie uczniom wartości, które przekazał nam patron szkoły podstawowej i gimnazjum.

Ważnym wydarzeniem jest coroczne pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Codzienność biblioteki to  zaspokajania wszystkich potrzeb czytelniczych, udzielanie wszelkich poszukiwanych informacji, zachęcanie wszystkich uczniów do czytania i myślenia. Ćwiczeniu intelektu doskonale służy comiesięczny konkurs „Czytam – Myślę – Jestem Mistrzem”. Bibliotekarze wspomagają też trzecioklasistów z gimnazjum, organizując tuż przed egzaminem  drużynowy konkurs wiedzy o lekturach „Powtarzanie jest matką wiedzy”.

Osoby, które chcą spróbować swoich sił z nitką i igłą zapraszamy na zajęcia z haftu matematycznego w środy od 8.55 – 9.40 i 12.00 – 12.45.

Serdecznie zapraszam . Bibliotekarz:  Ewelina Niechwiadowicz