InstaLing

W roku szkolnego 2015/2016 nasza szkoła nadal bierze udział w programie Insta.Ling.

Czym jest Insta.Ling?

Insta.Ling to aplikacja do szybkiej nauki słówek i ćwiczenia ortografii, umożliwiająca rodzicom i nauczycielom wgląd w postępy ucznia. Nauka odbywa się w ciekawej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu uczeń nie jest ani przytłoczony nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe (na komputerach stacjonarnych, tabletach i telefonach komórkowych).

Jak wygląda praca z Insta.Ling od strony ucznia?

Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Aplikacja uwzględnia więcej niż jedną prawidłową odpowiedź, pozwalając na stosowanie synonimów. W przypadku błędu wyświetlana jest poprawna odpowiedź. Aplikacja pozwala również na odsłuchanie wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora.

Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie. Dzięki temu słówka, z którymi uczeń nie ma żadnych problemów, pojawiają się rzadziej, a więcej uwagi może poświęcić słowom problematycznym.

Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. Uczeń codziennie loguje się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonuje powtórkę około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej zakończonej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów w pracy. Rodzice i nauczyciele mają także wgląd w raporty z postępów dzieci. Dostęp do raportów pozwala rodzicom włączyć się w motywowanie dzieci do systematycznej pracy.

Więcej na stronie: http://www.instaling.pl

Jak wygląda praca z Insta.Ling od strony nauczycieli naszej szkoły?

Ogromnie się cieszymy, że wielu uczniów naszej szkoły korzysta z aplikacji Insta.Ling. Z naszych obserwacji wynika, że uczący się z programem doskonale pamiętają większość słów pod względem znaczenia, pisowni oraz wymowy. Cieszy również fakt, że uczniowie mają narzędzie mobilizujące ich do ćwiczenia systematyczności. Insta.Ling bowiem wystawia ocenę bardzo dobrą nie za ilość wykonanych sesji w ciągu jednego dnia, ale za wykonanie minimum jednej sesji 5 dni pod rząd. Krótko mówiąc to świetny program! Zapraszamy pozostałych uczniów do skorzystania z jego dobrodziejstw.