Lekcja ratownictwa

17 i 19 lutego 2018r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Grupy Specjalnej Ratownictwa przy Automobilklubie „Rallyland” i Straży Pożarnej. Społeczność szkolna uczestniczyła w niezwykłej lekcji ratownictwa. Najpierw uczniowie klasy 5b dowiedzieli się, jak pomóc osobom poszkodowanym i udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Wspólnie z ratownikami szlifowali swoje umiejętności, a potem grupa uczniów – Maja, Wiktoria, Wiktor, Bartek i Tomek- sami została ratownikami. Niezapomniany pokaz ratownictwa odbył się na boisku szkolnym. Mogliśmy dowiedzieć się, jak właściwie wezwać służby ratownicze i zabezpieczyć miejsce wypadku samochodowego. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się, jak strażacy uwalniają osoby poszkodowane z samochodów, a ratownicy medyczni udzielają pierwszej pomocy. Dziękujemy za ciekawą lekcję!

20180219_121725

20180219_121829