Nareszcie w szkole

,, I nagle jakaś zmiana.

Kończy się lato, już jesień

purpurą, złotem malowana.

Znów pracowity wrzesień”.

 

( E. Łepkowska: ,, Wakacje” fragment)

 

 

Powroty, powroty…  Nareszcie w szkole! Nareszcie głośne rozmowy  i żarty.

Dnia 4 września 2017 roku nasza cała społeczność szkolna rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/ 2018. Z tej okazji odbyły się uroczyste apele, na których wszystkich serdecznie powitała pani dyrektor Aleksandra Mroczkowska.

Pani dyrektor  życzyła  zebranym wielu sukcesów w nauce, rozwijania własnych zainteresowań i pasji oraz zdobywania ciekawych doświadczeń.  Przypomniała też, że 1 września minęła 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. W związku z tym wydarzeniem zaprosiła wszystkich na dzisiejszą  mszę świętą  na godz. 17.00 do Bazyliki Mniejszej.

Natomiast szczególnie gorąco na apelu dla klas pierwszych pani dyrektor przywitała najmłodszych uczniów, którzy od teraz są pod opieką swoich wychowawców, to panie:

klasa I a –  pani Roma Cajtel,

klasa I b-  pani Maria Guzelak- Robaszkiewicz,

klasa  I c – pani Agnieszka Matysiak,

klasa I d – pani Marta Zalewska.

Następnie ich starsi rówieśnicy- uczniowie klas II a i II b zaprezentowali śmieszne wierszyki o szkole, której nie trzeba się bać.

 

Jeszcze raz życzymy wszystkim uczniom samych szóstek i dużo uśmiechu w całym roku szkolnym!

Komentarze