Obchody Dnia Ziemi w Zespole Szkół nr 7 w Chojnicach

3 czerwca w godz. od 10.00 do 12.00 w naszej szkole odbył się festyn ekologiczny pod nazwą Dzień Ziemi. Pogoda dopisała, co przełożyło się na wysoką frekwencję. Rodzice, dzieci i mieszkańcy naszego osiedla tłumnie zgromadzili się na boisku szkolnym. Czekało tu na nich mnóstwo atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i obsługę szkoły, aktywnie wspieranych przez uczniów i ich rodziców. Można było posilić się ekologiczną żywnością wystawioną na stoiskach i przygotowaną przez uczniów wszystkich klas. Czas uczestnikom umilały programy artystyczne, konkurencje sportowe, tańce, malowanie twarzy. Nad festynem tradycyjnie już unosił się miły zapach bardzo smacznej grochówki, przygotowanej przez pracowników kuchni. Było również coś dla miłośników grillowania – odpowiednio przypieczone kiełbaski. Każdy miał okazję wykazać się postawą proekologiczną poprzez przyniesienie zużytych baterii, starych urządzeń elektrotechnicznych, a przede wszystkim makulatury, za którą otrzymywało się drzewka. Wszystko to było ozdobione przepięknymi plakatami, dekoracjami i wyszukanym wystrojem boiska.

Stałym i wyróżniającym naszą szkołę elementem są tańce i piosenki kaszubskie, które zagościły podczas występów uczniów naszej szkoły. Wszystkich uczestników rozbawiały też melodie utworów popularnych i dziecięcych, min. „Roześmiana piosenka”, „Więc chodź pomaluj mój świat”, „Zostań moją przyjaciółką”, „Wiosenna cha-cha”, czy „Kolorowy wiatr”. Każdy mógł się poruszać w rytm tańca nowoczesnego lub układów tanecznych „Pozytywne wibracje”. Było też poetycko-ekologicznie dzięki wierszowi „Śmieci”.

Festyn ekologiczny już na stałe zagościł w naszej szkole. Wzbudza niesłabnące zainteresowanie mieszkańców, którzy dzięki takim elementom edukacji, czują się bardziej zintegrowani. Ta cykliczna impreza tworzy niepowtarzalną więź międzypokoleniową i lokalną. Pozwala również zawierać nowe znajomości ale również odnawiać te starsze.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i już dzisiaj zapraszamy za rok!!!

Komentarze