„Wesoła piętnastka”

Od października 2017 r. w świetlicy działa kółko plastyczno – teatralne, na które uczęszczają uczniowie z klasy I B, I C, II B oraz III A. Prowadzą je panie Magdalena Mączyńska oraz Mariola Remus. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz., 12.00 aby poznawać zagadnienia związane z teatrem, sztuką, tworzyć prace plastyczne. Nie brakuje również czasu na wspólną zabawę, pracę nad dykcją czy zachowaniem na scenie. Do całości zajęć brakowało nam jeszcze nazwy kółka. Jednak szybko znaleźliśmy rozwiązanie. Wspólnie z dziećmi w drodze konkursu wybraliśmy nazwę „Wesoła piętnastka” zaproponowaną przez Pawła Cieplickiego z kl. I C. Dlaczego 15? Bo tylu uczniów uczęszcza na kółko, a dlaczego wesoła chyba nie muszę tłumaczyć.

Aktualnie zaczynamy pracę nad naszym kukiełkowym przedstawieniem pt. „Królowa śniegu”. Panie opracowały scenariusz, podzieliły role, więc teraz przed nami próby. Chcemy naszą pracę i wysiłek pokazać naszym szkolnym przedszkolakom oraz kolegom i koleżankom z klas. To odbędzie się w styczniu. Ale póki, co przed nami jeszcze wiele atrakcji…

Niedawno odwiedził nas Pan Knitter, który z zawodu jest fotografem. Opowiedział o swojej ciekawej pracy, o tym, czym się zajmuje, pokazał aparaty i przeprowadził fascynujące zajęcia.

Nawiązaliśmy również kontakt z Panem Grzegorzem Szlangą, aktorem „Studia Rapsodycznego” z Chojnickiego Domu Kultury, ale o tym napiszemy w kolejnej notatce. Już nie możemy się doczekać! Pozdrawiamy Was serdecznie i do zobaczenia!!!