Drzwi otwarte

,,Drzwi otwarte w ,,Siódemce”

Motto:

,,Czy to nieprzyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem… Świat jest taki ciekawy… Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o wszystkim wiedzieli, (…).”

1. M. Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza.

Słowami Ani Shirley  7 lutego 2020 roku pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska powitała przyszłych pierwszoklasistów wraz ich rodzicami. Pani  Dyrektor powiedziała, że zadaniem naszej szkoły jest wspieranie rozwoju każdego dziecka i podtrzymywanie jego ciekawości w poznawaniu świata. Aby tego dokonać, potrzebna jest współpraca. Współpraca ,  by każdy maluch mógł się rozwijać w swoim tempie. W tym działaniu bardzo się przydaje ocenianie kształtujące, które z powodzeniem stosują nasi nauczyciele .

Jesteśmy też dumni z tego, że jesteśmy szkołą nowoczesną- w klasach mamy tablice interaktywne, monitory, aktywną stronę internetową, a od dzisiejszego dnia gazetkę wirtualną na parterze.  Bardzo ważna sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa, toteż w klasach 1- 3 dzieci są pod stałą opieką swoich wychowawców. W zapewnieniu bezpieczeństwa pomaga monitoring wizyjny.

Mamy tez bardzo dobrze rozbudowane  zaplecze- świetlicę szkolną, świetnie wyposażoną kuchnię.

Dbamy również, aby podział na klasy był jak najbardziej sprzyjający, istnieje też możliwość zapisania dziecka do klasy sportowej.

W części artystycznej dzieci i ich rodziców przepięknym tańcem i strojem powitały uczennice z klasy 2d , a przygotowała je pani Magda Ubowska.

Dla maluchów przygotowano szereg atrakcji: zajęcia plastyczne, m.in. lekcję otwartą p. Violetty Klugowskiej o wzorzystych cembrykach, zajęcia origami, doświadczenia chemiczne, fizyczne , ciekawostki geograficzne oraz gry i zabawy ruchowe. Był też smaczny poczęstunek dla wszystkich. Dzieci się doskonale bawiły.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie zajęć .

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!