Piątek 27.05.2022

Co nowego w szkole?
      • Mistrzynie logicznego myślenia!

• 27.05.2022
      • 24 uczniów z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 26 zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwiła trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

Uczennice klasy 3d osiągnęły wyróżniające wyniki i zajęły odpowiednio:

Julia Józefowska – 10 msc, dyplom laureata - Mistrz Logicznego Myślenia

(188 pkt na 206 możliwych)

Natalia Drewczyńska – 11 msc, dyplom wyróżnienia - Ekspert Logicznego Myślenia

(186 pkt na 206 możliwych)

Wychowawcą dziewczynek jest p. Katarzyna Kniter.

Serdecznie gratulujemy!

• Zaproszenie

• 22.05.2022
      • Serdecznie zapraszamy na festyn ekologiczny, który odbędzie się w naszej szkole 28 maja 2022 roku w godz. 10.00-12.00.

Na gości czeka wiele atrakcji.

Gorąco zapraszamy!

• Zwycięstwo Noemi i 4 miejsce Natana w VIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

• 21.05.2022
      • Konkurs językowy w Charzykowach to kolejne wyzwanie, któremu 19 maja 2022r. stawili czoła nasi podopieczni. Spośród ponad czterdziestu uczestników wyłoniono czworo najlepszych, w tym dwoje uczniów Siódemki. Noemi z klasy 8c zdobyła I miejsce, a Natan z klasy 8a uplasował się na 4 miejscu. Oboje musieli zmierzyć się z dogrywką. Wielkie brawa należą się również Julianowi z klasy 8b oraz Kacprowi z klasy 7a.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców