• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami odbędą się 21.03 ( czwartek) według poniższego harmonogramu.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 21.03 o godzinie 15.15 w stołówce szkolnej.

Rodzice i uczniowie klas ósmych rozpoczynają spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w „starej” sali gimnastycznej ( 16.00).
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Sobota 20.04.2024

Co nowego w szkole?
      • Zajęcia koła kulinarnego

• 10.12.2023
      • Na kolejnym spotkaniu kółka kulinarnego uczestnicy testowali przepis na pyszne i puszyste rogale śniadaniowe dla każdego łasucha. Okazało się, że wałkowanie i zawijanie wcale nie jest takie trudne, bo udało nam się zrobić łącznie aż 120 sztuk. Zachęcamy do domowych wypieków!

(Rafał Lew-Kiedrowski)

• Wycieczka do Pracowni Świętego Mikołaja

• 10.12.2023
      • Dnia 6 grudnia uczniowie klasy 1c i 1e wybrali się na wycieczkę do Manufaktury Rozwoju i Radości w Chojnicach. Na dzieci czekał tam Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami elfami i mnóstwem atrakcji. Dzieci miały okazję wykonać ozdobę choinkową z szyszek, posłuchać ciekawych opowieści świątecznych, napisać list do Świętego Mikołaja, a na zakończenie każdy otrzymał kiełbaskę z ogniska upieczoną przez pomocnika Świętego Mikołaja. Była to wspaniała przygoda, dzieci z uśmiechami na twarzy wróciły do szkoły.

(Natalia Lubińska)

• Mikołajkowa wycieczka klas 4 a i 4 c

• 06.12.2023
      • Choć niska temperatura nie zachęcała dziś do spacerów, nie przeszkadzało to klasom 4 a i 4 c spędzić mikołajek w prawdziwie świąteczny sposób – zacieśniając relacje, integrując się i doskonale bawiąc się w swoim towarzystwie. Wyruszyliśmy rano spod szkoły do Chojnickiego Centrum Kultury, by obejrzeć tam najnowszy film Disneya – przepiękną animację pod tytułem „Życzenie”. Film zrobił na nas ogromne wrażenie. Szczególnie podobała się nam ścieżka dźwiękowa. Niejeden uczeń, wychodząc z kina, podśpiewywał piosenkę „Życzę sobie, by lepszy był ten świat, a z nim i my”. Po filmie czekała na nas miła niespodzianka – zaskoczył nas swoją wizytą Mikołaj, który obdarował wszystkich cukierkami oraz podpytywał o poziom grzeczności (z radością informujemy, że nikogo nie zaliczono w poczet niegrzecznych 😊)  Później udaliśmy się na przepyszną pizzę do Laguny. Wróciliśmy do szkoły w świetnych humorach, których nie mógł popsuć żaden mróz. Kolejne wspólne wycieczki już na nas czekają!

(Maria Guzelak-Robaszkiewicz)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców