• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami odbędą się 21.03 ( czwartek) według poniższego harmonogramu.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 21.03 o godzinie 15.15 w stołówce szkolnej.

Rodzice i uczniowie klas ósmych rozpoczynają spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w „starej” sali gimnastycznej ( 16.00).
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Sobota 20.04.2024

Co nowego w szkole?
      • Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie.

• 05.12.2023
      • 21 listopada uczniowie klasy 1F wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie.

Podczas zajęć edukacyjnych pt. „Świat przyrody przygotowuje sie do zimy”, uczniowie dowiedzieli się jak zwierzęta i rośliny przygotowują się do zimy, aby przetrwać ten trudny dla nich czas. Pierwszoklasiści zdobyli wiele cennych informacji, ale także wykazali się szeroką wiedzą w zakresie zmian jakie zachodzą w przyrodzie.

Bardzo dziękujemy Pani Annie Szulta za wspaniałe spotkanie i upominki.

• Andrzejki 2b

• 05.12.2023
      • Klasa 2b wspaniale bawiła się wróżąc sobie przyszłość na klasowych Andrzejkach! Wróżby sprawiły dzieciom wiele radości i uśmiechu. Dzięki mamie Huberta mieliśmy okazję skosztować pysznych rogalików z ukrytą w środku wróżbą anrzejkową! Pyszne podziękowania należą się również Bartkowi, który upiekł dla nas babeczki!

Pamiętając o tym, aby traktować wróżby z „przymrużeniem oka” bawiliśmy się doskonale!

(Katarzyna Kniter)

• Spotkanie z dr Niedbalską

• 03.12.2023
      • Dnia 30 listopada 2023 roku odbyło się spotkanie z Panią Iwoną Niedbalską, lekarzem pediatrą oraz psychoterapeutką. Tematem spotkania było wsparcie rodziny jako istotnego źródła czynników chroniących dla naszych uczniów.

Podczas inspirującej prelekcji Pani Niedbalska dzieliła się cennymi spostrzeżeniami oraz swoim doświadczeniem na temat wpływu rodziny na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak budować silne więzi rodzinne oraz jakie praktyki wspierają rozwój młodych ludzi.

Spotkanie to stanowiło ważny krok w kierunku zrozumienia roli rodziny jako bezpiecznego i stabilnego środowiska dla naszych uczniów. Dziękujemy Pani Iwonie Niedbalskiej za inspirującą prezentację oraz wszystkim uczestnikom za udział.

Zespół ds. Wychowania i Profilaktyk

• Projekt z geografii

• 03.12.2023
      • Klasy 5 realizowały z geografii projekt polegajacy na wykonaniu pagórka w barwach hipsometrycznych. Najczęściej wykorzystywano jako materiał masę solną. Były również pagórki z plasteliny. Największą furorę  zrobiły jednak pagórki z galaretki, biszkoptu, bezy, polane kolorowymi polewami, które  po dokonaniu oceny zostały przez uczniów  i nauczyciela skonsumowane. Mniam. Mniam. I tak oto w krajobrazie Polski od 30 listopada mamy o trzy wzniesienia mniej. Dzień ten przejdzie więc do historii polskiej geografii.

(Jacek Mroczkowski)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców