• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami odbędą się 21.03 ( czwartek) według poniższego harmonogramu.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 21.03 o godzinie 15.15 w stołówce szkolnej.

Rodzice i uczniowie klas ósmych rozpoczynają spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w „starej” sali gimnastycznej ( 16.00).
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Wtorek 16.04.2024

Co nowego w szkole?
      • XXII KASZËBSCZÉ DIKTANDO

• 20.11.2023
      • 18.11 odbyło się w Chmielnie XXII KASZËBSCZÉ DIKTANDO. 184 uczestników rywalizowało w 6 kategoriach o tytuł Mistrza Ortografii. Znakiem rozpoznawczym tego wydarzenia jest pióro z kałamarzem. Ten symbol trafił w ręce delegacji chojnickiego ZKP, ponieważ XXIII Dyktando Kaszubskie odbędzie się w naszej szkole. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w dyktandzie "Królewiónka w Pałacu" 16.11.24. Może to właśnie Ty zostaniesz Mistrzem Kaszubskiej Ortografii?

(Katarzyna Knitter)

• Muzyczne sukcesy

• 18.11.2023
      • Z radością informujemy,że nasi uczniowie uczęszczający na kółko muzyczno-wokalne dla klas 1-3 zdobyli I miejsce w konkursie XXIII Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną "Cześć polskiej ziemi", a grupa starsza z klas 4-6 zdobyła wyróżnienie. Otrzymaliśmy puchary, dyplomy  śpiewnik piosenek patriotycznych. Konkurencja była bardzo duża, bowiem we wszystkich kategoriach wiekowych wystąpiło blisko 50 podmiotów muzycznych. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach wraz z Chojnickim Centrum Kultury, gdzie konkurs się odbywał. Gratulujemy naszym rozśpiewanym młodym artystom.

(Magdalena Kosobucka)

• Kółko kulinarne

• 13.11.2023
      • Pierwsze kółko kulinarne za nami. Na dobry początek upiekliśmy złociste chałki z górą słodkiej kruszonki. Nie musimy chyba zapewniać jak były pyszne! Efekty widać na zdjęciach, a my się dopiero rozkręcamy!

• Narodowe Święto Niepodległości w Siódemce

• 12.11.2023
      • 11 listopada 1918 r. uznaje się za symboliczną datę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku minęło 105 lat od powrotu naszej Ojczyzny na mapy Europy.Z okazji tego ważnego wydarzenia zorganizowaliśmy apel, podczas którego uczniowie mogli usłyszeć wiersze i piosenki nawiązujące do naszej pięknej, ale niejednokrotnie smutnej historii. W symboliczny sposób przedstawione zostały upadek i odrodzenie Polski.Po apelach, o godzinie 11:11, społeczność szkolna zaśpiewała hymn „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.Całość szkolnych przedsięwzięć urozmaiciło przebranie uczniów i nauczycieli w barwy narodowe. Nasza szkoła była biało-czerwona.

Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości zakończyliśmy udziałem w uroczystościach zorganizowanych przez władze powiatowe Chojnic.

(Mateusz Knitter)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców