• Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Czwartek 25.04.2024

Co nowego w szkole?
      • II miejsce - Pomagamy ptakom przetrwać zimę

• 08.04.2024
      • Uczniowie uczęszczający na kółko przyrodnicze klas 1-3 prowadzone przez panią Katarzynę Kniter zdobyli II miejsce w konkursie organizowanym przez Zaborski Park Krajobrazowy - Pomagamy ptakom przetrwać zimę.

Całą zimę ciężko pracowaliśmy, aby pomagać naszym ptasim przyjaciołom:

- czyściliśmy karmniki wokół szkoły,

- Agata z kl. 3 e wraz ze swoim tatą zbudowali dla nas karmnik, który stoi w szkolnym ogrodzie – dziękujemy!

- regularnie dokarmialiśmy ptaki,

- tworzyliśmy samodzielnie pokarm dla ptaków – w foremkach, na rolce od papieru toaletowego,

- uczyliśmy się rozpoznawać  ptaki zimujące w Polsce,

- poznawaliśmy tajniki prawidłowego  dokarmiania ptaków, właściwych miejsc umieszczania karmników,

- na zakończenie zimowego projektu wykonaliśmy plakat prezentujący nasze działania.

W nagrodę wygraliśmy wycieczkę przyrodniczą na ścieżkę ornitologiczno-przyrodniczą do Kokoszki koło Swornegaci .

Ogromnie się cieszymy, pakujemy plecaki i 7 maja ruszamy poznać kolejne tajniki przyrody i ornitologiczne ciekawostki na wygranej wycieczce!

Poniżej fotorelacja z naszych zimowych działań dokarmiania ptaków.

(Katarzyna Kniter)

• Niebieskie Igrzyska!!!

• 03.04.2024

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest obchodzony 2 kwietnia. Niebieskie Igrzyska „7” to inicjatywa, która została zorganizowana  w ramach obchodów tego dnia.
        Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób z tym zaburzeniem.
        Dzisiaj  w naszej szkole było tak niebiesko , że aż  niebo  mogło  się schować ze wstydu! Dlaczego? Bo obchodziliśmy  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i to w najbardziej kolorowy sposób poprzez  Niebieskie Igrzyska!!

Nasi młodzi sportowcy stanęli przed prawdziwymi wyzwaniami! Najpierw mieliśmy przeskoki przez drabinkę koordynacyjna – niektóre dzieci skakały jak króliczki, inne jak kangury, ale wszystkie z takim entuzjazmem, jakby chciały dotknąć gwiazd!

Potem przyszła kolej na równoważnię. Nie było to żadne łatwe zadanie! Niektóre dzieci balansowały jak w cyrku, inne próbowały zapanować nad grawitacją, machając rękoma, jakby chciały ją powstrzymać!Ale to jeszcze nie koniec!
        Przejście po linie było prawdziwym wyzwaniem dla niektórych, ale nasi młodzi mistrzowie pokazali, co potrafią!
        Potem przyszedł czas na przeskoki przez ławeczkę i skoki przez przeszkody – to było jak prawdziwa wyprawa przez dziką dżunglę!A na sam koniec, jak gdybyśmy jeszcze nie mieli dość, mieliśmy przeciąganie pod liną .Dzieciaki dały z siebie wszystko, jakby chciały przeciągnąć linię aż do samego nieba!
        To był dzień pełen śmiechu, radości i wspólnej zabawy, pokazujący, że najważniejsze jest, że bawimy się razem, wspieramy się nawzajem i cieszymy z każdego kroku na tej niebieskiej planecie!
        A.Stanek, A.Pelowska

• I miejsce w konkursie ALE JAJA

• 02.04.2024
      • Nasza pisanka zdobyła I miejsce w konkursie ALE JAJA! organizowanym przez Galerię Brama Pomorza

Wielkie brawa dla uczennic klasy 3 d !

Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i udostępnienia .

Z Państwa pomocą udało się zdobyć 618 głosów.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców