• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami odbędą się 21.03 ( czwartek) według poniższego harmonogramu.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 21.03 o godzinie 15.15 w stołówce szkolnej.

Rodzice i uczniowie klas ósmych rozpoczynają spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w „starej” sali gimnastycznej ( 16.00).
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Wtorek 16.04.2024

Co nowego w szkole?
      • Przyrodnicze pasje i sukcesy naszych uczniów

• 17.03.2024
      • Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach pokazali, jak silną reprezentację w przedmiotach przyrodniczych stanowią w naszym mieście. Uczniowie chojnickiej „Siódemki” osiągnęli imponujące wyniki w wymagających konkursach o zasięgu wojewódzkim organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Wysokie progi procentowe, dające awans z etapu na etap oraz wiadomości i umiejętności wkraczające w podstawę programową dla szkół ponadpodstawowych, nie zatrzymały ich w sięgnięciu po najwyższe tytuły.

Marta Kitowska z klasy 8a uzyskała tytuł LAUREATKI kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Chemii oraz zdobyła wyróżnienie na drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Z Energią dla Klimatu” organizowanego przez fundację Forum Atomowe przy współpracy Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Weronika Mądrzejewska z klasy 8a uzyskała tytuł FINALISTKI kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Biologii.

Julia Błocińska z klasy 7b uzyskała tytuł FINALISTKI kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Biologii.

Olaf Hamerski z klasy 8a uzyskał tytuł FINALISTY kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Geografii.

Tytuł laureata daje pierwszeństwo przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej, a finalista otrzymuje dodatkowe punkty podczas rekrutacji.

Olafie, Julio, Weroniko i Marto – cała społeczność szkolna jest z Was dumna i podziwia Wasz trud pracy. Życzymy dalszych sukcesów. Rodzicom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcie, od lewej: Olaf Hamerski, Marta Kitowska, Weronika Mądrzejewska, Julia Błocińska

(Daria Jażdżewska)

• Spotkania z rodzicami

• 09.03.2024

Harmonogram_spotkan_z_rodzicami_21.03.docx

• Miejsko- Gminny Konkurs J. Angielskiego

• 07.03.2024
      • To już się stało naszą tradycją. W ostatni piątek dzieci z kl. II b i III b wzięły udział w Miejsko- Gminnym Konkursie J. Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kłodawie.

Gratulujemy uczestnikom wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

(Katarzyna Knitter)

• Drzwi otwarte w Siódemce

• 04.03.2024
      • Dnia 29 lutego br. przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami odwiedzili naszą szkołę.  Gości przywitały wspaniałe popisy artystyczne dzieci z kl. 3d i 3c , do których przygotowały występujących panie Karolina Tyborska i Magdalena Ubowska.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska, która przedstawiła ofertę naszej placówki. Powiedziała m.in. , że w naszej  szkole można uczyć się j. kaszubskiego, ponieważ patronem jest Jan Karnowski- kaszubski poeta , szkoła posiada certyfikaty Bezpiecznej Szkoły, Szkoły  Promującej  Zdrowie i Szkoły Uczącej się - wszyscy nauczyciele stosują ocenianie kształtujące. Wszelkie inne dokładne informacje o szkole znajdują się w folderze informacyjnym, który można było otrzymać przy wejściu do szkoły. Potem Pani Dyrektor przedstawiła zebranym przyszłych wychowawców klas pierwszych: panią Bożenę Szmaglińską, panią Magdalenę Ubowską, panią Magdalenę Mączyńską, panią Karolinę Tyborską  i panią Barbarę Kin. Następnie rodzice i dzieci poszli zwiedzać szkołę wraz z wychowawcami.   Na dzieci czekały różne niespodzianki: dostały baloniki, zobaczyły roboty, klasę kaszubską, były zajęcia muzyczne oraz pokazy sportowe. Wszystkie dzieci dobrze się bawiły.

Wszystkim osobom , które przygotowały organizację  drzwi otwartych, gorąco dziękujemy!

Do zobaczenia za rok!

Marietta Klinger

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców