• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami odbędą się 21.03 ( czwartek) według poniższego harmonogramu.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 21.03 o godzinie 15.15 w stołówce szkolnej.

Rodzice i uczniowie klas ósmych rozpoczynają spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w „starej” sali gimnastycznej ( 16.00).
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Piątek 29.03.2024

Co nowego w szkole?
      • OSIEDLOWA ZMIANA BLUESA

• 19.01.2024
      • CHARYTATYWNY KONCERT SEBASTIANA SIKORSKIEGO dla Liwia walczy o sprawność.

Zapraszamy 25.01.2024 r. (czwartek) godz.18:00 sala gimnastyczna SP7 .

Cegiełki można nabyć w II sekretariacie szkoły lub u woźnego.Pamiętajmy, dobro zawsze wraca!

Zachęcamy do udziału !

• Świąteczne spotkanie

• 19.12.2023
      • Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w ramach projektu z uczniami klas 4-7, nasza szkoła zorganizowała wyjątkowe wydarzenie bożonarodzeniowe o tytule "Niebo znajdę wszędzie". Był to przepiękny montaż słowno muzyczny, który odbył się w naszej szkolnej sali gimnastycznej w dniach 14-15 grudnia 2023 roku.

Wydarzenie to było wyjątkowe, ponieważ uczniowie wspólnie przygotowali świąteczne piosenki, które zostały skierowane zarówno do naszych rodziców, jak i wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzięki temu mogliśmy wraz z naszymi najbliższymi poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Cały montaż słowno muzyczny był starannie zaplanowany i przygotowany przez naszych uczniów pod opieką pani Eweliny Niechwiadowicz i grupę wokalną pod przewodnictwem pani Magdaleny Kosobuckiej. Całość została spięta przepięknym scenariuszem stworzonym przez panią Barbarę Piekarską.

Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i aktorskie, co wpłynęło na niezwykłą atmosferę tego wydarzenia. Uczestnicy projektu wkładali dużo wysiłku w przygotowanie pasujących strojów i scenografii, co przyczyniło się do inspirowania nas wszystkich.

Nie mogliśmy oprzeć się pięknej oprawie muzycznej, która towarzyszyła naszemu montażowi. Dźwięki świątecznych melodii wypełniły naszą szkolną salę gimnastyczną i dodatkowo wprowadziły w nas magię niepowtarzalnej atmosfery Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za ich zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Dziękujemy również rodzicom za ich obecność i wsparcie. To dzięki niemu mogliśmy wraz z Państwem przeżyć tak niezapomniane chwile.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty realizowane w naszej szkole. Zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat tego wydarzenia oraz innych, które już niedługo nas czekają.

Życzymy wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku!

(Ewelina Niechwiadowicz)

• Szlachetna Paczka

• 19.12.2023
      • Kieruję ogromne podziękowania dla Wszystkich, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby Szlachetnej Paczki. Udało mi się skompletować wszystkie niezbędne rzeczy i produkty, które jestem pewna, że pozwolą Pani Anieli w najbliższym czasie żyć godnie z nadzieją na lepsze jutro.

Magdalena Mączyńska

• Mikołajkowe pieczenie chleba 2 b

• 17.12.2023
      • Wsiadając do wycieczkowego autobusu w dniu mikołajek odkryliśmy miłą niespodziankę – Mikołaj zostawił nam prezenty! W doskonałym nastroju ruszyliśmy w drogę…

„Za wszystkim czego się uczymy stoi tradycja” - takim mottem rozpoczęły się warsztaty pieczenia chleba w Swornegaciach.

W zajęciach, które odbyły się 6 grudnia 2023r. brała udział klasa 2b. Uczniowie zapoznali się z przepisem na chleb „Sworzyński żytnio – pszenny” i od razu z uśmiechami na twarzach zabrali się do wyrabiania ciasta.

W oczekiwaniu na upieczony chleb uczniowie zwiedzili Kaszubski Dom Rękodzieła, w którym zobaczyli dawne przedmioty codziennego użytku, o niektórych uczyli się już na lekcjach języka kaszubskiego.  Obejrzeli prezentację, której celem było ukazanie szacunku do chleba. Wybrali się również na spacer po cudownej i malowniczej wsi Swornegacie. Odkrywali piękne zakątki Kaszub.

Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał certyfikat „Małego Piekarza” i oczywiście własnoręcznie upieczony chleb.

(Katarzyna Kniter)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców