Arcydzieła malarstwa w nowych odsłonach

 

Trudny czas nauki zdalnej nie osłabia Waszej kreatywności! Oto kolejne dzieła malarskie w nowych odsłonach. Autorom z pewnością nie brakuje pomysłowości, talentu i … poczucia humoru! Jeśli i Ty masz te cechy, przyłącz się do zabawy!

 

Kuba Radomski


artysta1


Borys klasa 5f


Aleksy klasa 8d


Krzysiu klasa 5f


Amelka klasa 5f


Rzuć okiem na dzieło malarskie J

Muzeum Narodowe w Warszawie przyłączyło się do akcji polegającej na stworzeniu repliki słynnego dzieła malarskiego przy użyciu przedmiotów, które mamy w domu. Akcja wzbudziła zainteresowanie polonistek „Siódemki” i postanowiłyśmy rzucić wyzwanie naszym uczniom. Ich zadanie polegało na znalezieniu obrazu w zbiorach muzeum, który ich zainspiruje  i pozwoli stworzyć  ciekawą replikę. Nasi uczniowie  wykazali się niezwykle kreatywnym podejściem do tematu. W domowym zaciszu powstały arcydzieła, których nie powstydziłby się żaden znany i ceniony malarz J Poniżej możecie podziwiać efekty ich pracy. Może rozpoznacie wśród nich swoich kolegów?

Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć do tej akcji, zachęcamy do zabawy:

1.Znajdź dzieło malarskie(w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie), które mógłbyś odtworzyć.

2.Zgromadź przedmioty, które pomogą Ci odwzorować obraz.

3.Puść wodze fantazji i nie bój się kreatywnego rozwiązania.

4.Poproś domowników o zrobienie zdjęcia.

5.Wyślij zdjęcie swojej nauczycielce języka polskiego.

Zachęcamy również nauczycieli do podjęcia wyzwania. J!!!!


Jessica

Jessica


Anastazja

Anastazja


WIKTOR

Wiktor

Komentarze