,, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

Biblioteka jest czynna  w poniedziałek   7.45 -13.45

wtorek    8.45 – 14.45

środa     7.45 – 13.00

czwartek    7.45 – 15.30

piątek     7.45 – 12.45

PIC_0959

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN KORZYSTANIA PRZEZ UCZNIÓW Z BEZPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

Z wypożyczalni i czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi.  Książki czytelnikom  wypożyczane są elektronicznie. W związku z tym konieczne jest posiadanie identyfikatorów.

Regulamin przewiduje, że jednocześnie można wypożyczyć 3 książki na okres trzech tygodni.      W razie potrzeby bibliotekarz udziela prolongaty i pozwala lektury trzymać w domu do czasu jej omówienia. Uczestnicy konkursów też mają przywileje. Mogą wypożyczyć tyle książek, ile potrzebują.

Do dyspozycji czytelników jest szesnastotysięczny księgozbiór, bogaty w lektury, literaturę dla dzieci i młodzieży, księgozbiór popularnonaukowy, niezły zbiór słowników i encyklopedii.

Biblioteka, to nie tylko zbiór książek, jak mówi definicja. Dzisiejsza biblioteka to centrum informacji. Księgozbiór podręczny uzupełniają dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Szkolna mediateka jest bogata w nagrania kilkudziesięciu audycji edukacyjnych emitowanych przez „Telewizję Edukacyjną”. Część zbiorów znajduje się w gabinetach: biologicznym i historycznym.

Biblioteka jest czynnym uczestnikiem życia szkoły. Podejmuje wiele działań mających na celu promowanie czytelnictwa oraz przybliżenie uczniom wartości, które przekazał nam patron.

Ważnym wydarzeniem jest coroczne pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Codzienność biblioteki to  zaspokajanie wszystkich potrzeb czytelniczych, udzielanie wszelkich poszukiwanych informacji, zachęcanie wszystkich uczniów do czytania i myślenia. Ćwiczeniu intelektu doskonale służy comiesięczny konkurs „Czytam – Myślę – Jestem Mistrzem”.  Bibliotekarka wspomaga też uczniów piszących egzaminy organizując  drużynowy konkurs wiedzy o lekturach „Powtarzanie jest matką wiedzy”.

Osoby, które chcą spróbować swoich sił z nitką i igłą zapraszamy na zajęcia z haftu matematycznego. Informacji na temat zajęć można uzyskać w bibliotece.

Serdecznie zapraszam. Bibliotekarz : Ewelina Niechwiadowicz.

„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądry wiersz”.

Krystyna Wodnicka