DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

Miesiące listopad i grudzień obfitują w wiele okazji ku temu, by zatrzymać się na chwilę, przystanąć, rozejrzeć się wokół, by zwrócić uwagę na ponadczasowe wartości w życiu każdego z nas i je celebrować. Takie chwile mają nam wszystkim przypominać, że w biegu codzienności nie wolno nam zatracić wartości, zapomnieć o nich, pomijać, zastępować czymś innym

1 listopada Dzień Wszystkich Świętych

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości i 100 rocznica

20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

6 grudnia wspomnienie Świętego Mikołaja

10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia

25 i 26 grudnia Boże Narodzenie

Listopad i grudzień to czas…

– szczególnej pamięci o tych, którzy spośród nas odeszli,

– to czas odwołania się do wzorców, do świętych, którzy podobnie jak nasz rodak Święty Jan Paweł II, są nam wciąż bliscy, niezależnie od naszych poglądów, czy też Święty Mikołaj, którego chojne serce kochamy niezależnie od naszego wyznania,

– to pamięć o naszej narodowej tożsamości,

– boleśnie i bohatersko wywalczonej wolności i niepodległości,

to wspomnienie naszych korzeni,

– to czas nauki tolerancji i szacunku do ludzi i świata wokół nas, niezależnie od różnic w poglądach, stylu życia,pochodzenia…

– to czas życzliwości i zwrócenia uwagi na drugiego człowieka, na to, że jego obecność jest darem,

jest to czas odwołania się do praw człowieka, a szczególnie praw dziecka, z jednoczesną mądrą i rozważną nauką obowiązkowości i odpowiedzialności, odpowiedniej do wieku i możliwości,

– jest to czas intensywnej pracy i oczekiwania na narodzenie się na nowo, wraz z Bożym Narodzeniem, jak mówią słowa kolędy śpiewanej przez Eleni

Do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych
dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło
a razem z Nim Maleńka przyszła Miłość

– wreszcie jest to czas realnego spotkania z drugim człowiekiem, z bliskimi, jest to sprawdzian z naszego człowieczeństwa: czy potrafimy wyjść drugiemu człowiekowinaprzeciw i dostrzec w nim kogoś wartościowego, a może wybaczyć? czy potrafimy mu dobrze życzyć, nawet, jeśli niewiele mamy z nim wspólnego? a może on czeka na gest życzliwości, szacunku, tolerancji. Sprawmy wszyscy, aby ten czas oczekiwania na niezwykłe Święta Bożego Narodzeniabył czasem niebanalnym!

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju, szczęścia, radości przeżywanych w gronie najbliższych oraz wytchnienia od obowiązków i trudu dnia codziennego. Niech Nowy Rok przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie marzeń.

Życzy

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z Gronem Pedagogicznym i Pracownikami

Komentarze