,, Drzwi Otwarte” w naszej szkole

 ,, Do szkoły lubią chodzić

    prawie wszystkie dzieci,

 bo u nas w szkole czas

szybko leci.”

 

Wesoło i kolorowo było dzisiaj w ,,Siódemce”! Przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami dnia 17 lutego 2018 roku odwiedzili naszą szkołę. Wszystkich gości bardzo serdecznie powitała pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska, która zaprezentowała zgromadzonym bogatą ofertę edukacyjną placówki. Rodzice dowiedzieli się, że „Siódemka” jest szkołą przyjazną dziecku, dba przede wszystkim o rozwój i bezpieczeństwo uczniów. Dzieci uczą się w nowocześnie wyposażonych salach: jako Cyfrowa Szkoła posiadamy przenośne stacje laptopów, projektory, tablice interaktywne, e- dziennik, a także dostęp do Platformy Edukacyjnej.  A nasze zaplecze sportowe – sale gimnastyczne, boisko sportowe Orlik, plac zabaw, sprzyjają rozwojowi fizycznemu naszych uczniów. W szkole jest też bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie interesującego, aby mogło rozwijać swoje zdolności.

Później w  zaczarowany świat bajek  wprowadziły nas dzieci, które przygotowały ciekawe przedstawienie pod kierownictwem pań: Magdaleny Ubowskiej i Doroty Pestki. Następnie przyszli uczniowie zwiedzili naszą szkołę, gdzie czekały na nich liczne atrakcje i zadania do wykonania, między innymi:  doświadczenia chemiczne, łamigłówki oraz puzzle, ciekawostki z dziedziny fizyki, geografii, zajęcia plastyczne.

Na przyszłych pierwszoklasistów czekały również panie pedagog i psycholog, które zapraszały do obejrzenia gabinetu oraz opowiadały o swojej pracy, dzieci poznały też gabinet pani logopedy, świetlicę, bibliotekę i sale lekcyjne.

Czas mijał bardzo szybko, a przyszli uczniowie i ich rodzice mogli się przekonać, że nasza szkoła jest bardzo przyjazna dziecku i sprzyja jego rozwojowi na najwyższym poziomie. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Marietta  Klinger

 

Komentarze