,,Drzwi Otwarte” w Szkole Podstawowej nr 7

Kolorowo i wesoło było w naszej szkole w pierwszą sobotę marca! Po raz kolejny odwiedzili nas przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Wszystkich gości gorąco powitała Dobra Wróżka – Pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska, która zaprezentowała zgromadzonym bogatą ofertę edukacyjną placówki. Przypomniała,że patronem naszej szkoły jest Jan Karnowski-poeta i regionalista- który bardzo dbał o to, żeby język kaszubski nie zaginął. Dzieci w naszej szkole mogą uczyć się języka kaszubskiego już w klasach I-III. Przeznaczono na to trzy godziny tygodniowo. Istnieje też możliwość kontynuowania nauki tego języka do klasy VIII. W ramach tych godzin organizowane są dla uczniów wycieczki po regionie i warsztaty plastyczne.

Wszyscy też doskonale wiemy jak bardzo ważny jest rozwój fizyczny dziecka dla jego zdrowia. Dlatego w naszej szkole są klasy sportowe. To aż dziesięć godzin tygodniowo wychowania fizycznego. Podczas tych zajęć dzieci poznają swoje możliwości i mogą się cieszyć swoimi sukcesami.

Nie wystarczy tylko uprawiać sport, aby być zdrowym. Trzeba zdrowo się odżywiać. W naszej szkole to możliwe dzięki temu, że jesteśmy szkołą promującą zdrowie- posiadamy Certyfikat I Stopnia. Ostatnio wprowadziliśmy zwyczaj jedzenia w klasie drugiego śniadania .

U nas każdy uczeń znajdzie miejsce dla siebie- dlatego powstały klasy integracyjne.

Każde dziecko chce w szkole odnieść sukces na miarę swoich możliwości. Dlatego u nas jest ocenianie kształtujące. Istotą OK jest budowanie wiary w swoje możliwości, podejmowanie kolejnych prób w rozwiązaniu zadania oraz rozwijanie kreatywności i współpracy w grupie.

Pani Dyrektor również powiedziała, że od trzech lat istnieje Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki.

Następnie mogliśmy podziwiać popisy wokalno- taneczne, które wykonały dzieci z klasy 3a. Potem przyszli uczniowie zwiedzili naszą szkołę, na których czekały liczne atrakcje i zadania do wykonania, między innymi:doświadczenia chemiczne,ciekawostki z dziedziny fizyki, geografii,programowanie robotów oraz zajęcia plastyczne i sportowe.

Na dzieci czekały również panie pedagog i psycholog, które zapraszały do obejrzenia gabinetu oraz opowiadały o swojej pracy. Poznały tez świetlicę, bibliotekę i sale lekcyjne. Czas mijał bardzo szybko na tak interesujących zajęciach, które wywołały uśmiech i zaciekawienie u naszych milusińskich. Do zobaczenia we wrześniu!

Komentarze