Dzień Jedności Kaszubów

20.03.2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach odbył się Miejski Dzień Jedności Kaszubów. Brały w nim udział dzieci uczące się języka kaszubskiego z naszej szkoły, a dokładnie z klas: 1d, 3a, 3c oraz 6c. Przybyli zaproszeni goście: grupa z przedszkola „Wesołe przedszkolaki”, uczniowie ze szkół w: Kłodawie, Ostrowitem i Swornegaciach. Uczniowie przygotowali występy artystyczne, tj. piosenki, tańce oraz wiersze.

Na zakończenie Dnia Jedności Kaszubów pobijaliśmy rekord w jednoczesnym tańcu kaszubskim „ò krãc sã wkół”. Wspólnie zatańczyło 187 osób. Całej uroczystości z pięknym śpiewem i tańcem towarzyszył zespół „Kaszëbë” z Chojnic. Wszyscy bardzo dobrze się bawili przy muzyce kaszubskiej.

Do zobaczenia za rok! Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej.

Komentarze