Dzień Jedności Kaszubów

 

Dnia 19.03.2019r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach odbył się Miejski Dzień Jedności Kaszubów. Brały w nim udział dzieci uczące się języka kaszubskiego z naszej szkoły, a dokładnie z klas: 1b, 2d, 4a oraz 4c. Przybyli również zaproszeni goście: grupa z przedszkola „Wesołe Przedszkolaki”, uczniowie ze szkół w: Kłodawie, Ostrowitem, Silnie, Charzykowach i Swornegaciach, a także starsi koledzy z Technikum nr 3 w Chojnicach. Uczniowie przygotowali występy artystyczne, tj. piosenki, tańce oraz wiersze.

Na zakończenie Dnia Jedności Kaszubów pobijaliśmy rekord w jednoczesnym tańcu kaszubskim „Szewc”. Całej uroczystości z pięknym śpiewem i tańcem towarzyszył zespół „Kaszëbë” z Chojnic. Wszyscy bardzo dobrze się bawili przy muzyce kaszubskiej.

Do zobaczenia za rok! Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej.

Komentarze