EKO-ART

W szkolnych eliminacjach do konkursu EKO-ART w kategorii szkoła podstawowa kl. I-III wzięło udział ponad 30 uczestników. Poziom był bardzo wyrównany. Recytatorzy oczarowali słuchaczy ciekawymi interpretacjami znanych i mniej rozpoznawalnych utworów. Przyrodniczym światem pajączków, drzew, much i karaluchów zostali zaciekawieni także jurorzy, którzy stanęli przed trudnym wyborem trójki najlepszych recytatorów.

Po burzliwej dyskusji uzgodniono, że naszą szkołę w kolejnym etapie reprezentować będą:

  1. Aleksandra Cieplińska z kl. 3a
  2. Nikodem Jeruzal z kl. 3f
  3. Antoni Galikowski z kl. 3c

 

W poniedziałek odbyły się szkolne eliminacje dla klas 4-6.  Kilkunastu uczestników zaprezentowało przed komisją bardzo różnorodny repertuar – od poważnego utworu Ernesta Brylla „Baranek” po zabawne wiersze Ludwika Jerzego Kerna. Komisja w składzie: p. Roma Cajtel, p. Teresa Drzewicka i p. Maria Guzelak-Robaszkiewicz oceniała uczniów pod względem doboru utworów zgodnych z tematyką konkursu, opanowania pamięciowego tekstu, dykcji oraz intonacji. W następnym etapie konkursu reprezentantkami naszej szkoły zostały:

Marta Andrejczuk z kl. 4 c

Wiktoria Lubińska z kl. 5 b

Róża Stolp z kl. 5 b

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Komentarze