Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W czwartkowe południe gościliśmy w naszej szkole koszykarskie reprezentacje szkół podstawowych. Igrzyska Młodzieży Szkolnej jak co roku odbywają się w marcu a zwycięzca reprezentuje nasze miasto w zawodach powiatowych. Jak to zwykle bywa w kategorii chłopców mecze są bardzo zacięte i obfitują w przepiękne akcje podkoszowe a swym dynamizmem i zmiennością boiskowych zdarzeń dorównują najlepszym filmom sensacyjnym. I tak właśnie los uplótł znakomity scenariusz bo już w pierwszym meczu nasza drużyna gładko zwyciężyła SP3 bo aż 21:8 . Na następne mecze musiała jednak poczekać aż 2 gry, podczas których na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyszła ekipa SP1 prowadzona przez coach’a Szwankowskiego wygrywając je stosunkiem 20:4 z Katolicką Szkołą i tylko 14:13 z SP3. Kolejny mecz to już nasze zmagania z „Katolikiem”, które wygraliśmy 33:3 a w meczu o 3 miejsce to SP3 okazała się lepsza od Szkoły Katolickiej. I przyszedł wreszcie czas na finał gdzie mierzyliśmy się z SP1 . Nasi zawodnicy do końca pozostali skoncentrowani i w pocie czoła wygrali ten mecz 28:15 i tym samym to nasza drużyna pojedzie reprezentować nasze miasto na zawody powiatowe. Wyróżnić należy cały zespół , a w szczególności Kacpra Sznajdera, Franka Żuchowskiego i Maksymiliana Briegmanna. Serdeczne gratulacje.

Komentarze