III c na miodobraniu

Klasa III c w tym roku szkolnym kończy swoje wycieczkowe wypady, w ramach nauczania języka kaszubskiego, na słodko. Otóż dnia 15 czerwca klasa wybrała się do Terenowej Bazy Edukacyjnej na warsztaty pszczelarskie do Bachorza. Tam czekała na uczniów i panie moc atrakcji. Na świeżym powietrzu pan leśniczy oraz pan, który na co dzień zajmuje się pszczelarstwem przybliżyli uczniom rolę lasu, a w szczególności naszych Borów Tucholskich, jego flory, bartnictwa i ich związku z pszczelarstwem. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią pszczoły w przyrodzie. Na końcu były największe emocje, a mianowicie pokaz miodobrania przy aktywnym udziale dzieci, co widać na zdjęciach. Wszyscy uczestnicy, nie dość, że spędzili wspaniale czas na świeżym, zdrowym powietrzu, to otrzymali mnóstwo prezentów: słoik miodu z dedykacją imienną, certyfikat pszczelarza oraz drzewko do wsadzenia w swoim ogródku. Uczniowie podsumowali wyjazd stwierdzeniem : „Ależ to była słodka wycieczka”.

 

Komentarze