Jak nie czytam, jak czytam

Tegoroczna akcja wspólnego czytania udała się świetnie. Pogoda dopisała, frekwencja również, zaangażowanie uczniów i nauczycieli było przeogromne. 8 czerwca już po raz trzeci spotkaliśmy się na wspólnym czytaniu. Ten przedwakacyjny okres już na pewno będzie się nam kojarzył z książką i czytaniem, a wszystko przez to, że odbyło się wiele działań dotyczących właśnie tej akcji. Uczniowie chętnie korzystali z wielu atrakcji jakie zostały dla nich  przygotowane. Wykonywali zakładki do książek, promowali swoje ulubione książki, brali udział w przedstawieniach „Czerwony Kapturek” oraz „Calineczka”, wspólnie czytali fragmenty swoich ulubionych książek. W trakcie akcji o godzinie 10, każda klasa miała przygotowany transparent z hasłem promującym czytanie, a oddziały przedszkolne i klasy 1-3 udekorowały również wagoniki, które stworzyły pociąg do czytania. Ogromną atrakcją było również spotkanie autorskie z panem Grzegorzem Szlangą, autorem książki pt. „Janek i kot” opowiadającej o tym, czego boją się dzieci. Pan Grzegorz pięknie zaprezentował nam fragmenty swojej książki, w której opowiadania pokazują czytelnikowi, w jaki sposób można poradzić sobie ze strachem.

Komentarze