Jesień w świetlicy

W naszej świetlicy jesień zagościła już na dobre. Kasztany, żołędzie, szyszki i wielobarwne liście stały się inspiracją do zajęć plastycznych. Powstały min. jesienne drzewa wykonane przy pomocy folii bąbelkowej, jeżyki z masy solnej oraz szyszkowe zwierzątka i stworki. Dzieci zapoznały się techniką frotażu, czyli prostą i efektywną zabawą plastyczną, która polega na odciskaniu różnych faktur na kartce papieru.

W świetlicy tak jak w całej szkole promuje się zdrowie. Co tydzień odbywają się zajęcia wdrażające do zdrowego stylu życia. Na jednych z nich „W krainie zdrowych nawyków” dzieci dowiedziały się jak go prowadzić. Nauczyły się także jak planować dzień w oparciu o zasady zdrowego stylu życia. Dzieci wykonały kolorowe plakaty promujące zdrowe odżywianie oraz picie wody. Prace plastyczne w postaci owoców i warzyw zdobiły świetlicową gazetkę.

Zajęcia muzyczne to również doskonała okazja do nauki i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Tym razem dzieci uczyły się „Piosenki o niezdrowym jedzeniu”. Jej prosta i humorystyczna forma pozwala szybko nauczyć się, czego warto unikać i jakie są konsekwencje tzw. „śmieciowego” jedzenia.

Komentarze