Klasowy Dzień Dziecka

W piątek 08.06 klasa 1 b obchodziła wspólnie Dzień Dziecka. Rano wyruszyliśmy autokarem do Charzyków, gdzie zwiedziliśmy botaniczną ścieżkę dydaktyczną przy Parku Narodowym Bory Tucholskie. Zachwyciło nas bogactwo rosnących tam roślin, a najbardziej oczarowało gniazdo kaczki krzyżówki, które wypatrzyliśmy na oczku wodnym – dojrzeliśmy nawet jajka! Następnie udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego “Kaszub”, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami, pyszne truskawki i mnóstwo dobrej zabawy. Braliśmy udział w rozmaitych grach i konkurencjach – przeciągaliśmy linę, biegaliśmy w sztafecie z przekładaniem szarfy a nawet napełnialiśmy wiaderka wodą przy pomocy pudełeczka po jogurcie. Ukoronowaniem imprezy był przepyszny tort i gromkie “Sto lat”, które zaśpiewaliśmy naszemu koledze, Błażejowi, obchodzącemu urodziny. Było cudownie, pogoda dopisywała i wróciliśmy do szkoły szeroko uśmiechnięci. Dziękujemy serdecznie mamie Błażeja i mamie Klaudii za przygotowanie tak wspaniałego dnia!

Komentarze