Klasy pierwsze w bibliotece szkolnej


24 października bibliotekę szkolną odwiedzili  uczniowie klas pierwszych na  uroczystym ślubowaniu na czytelnika. Na początku wędrówki po bibliotece uczniów przywitała historia pewnej książki opowiedzianej za pomocą teatrzyku Kamishibai. Jej losy były bardzo ciężkie. Książka opowiedziała dzieciom o swoim królowaniu w  bibliotece i o tym, jak trudno jest być królową wybrudzoną i zniszczoną przez czytelników. Za pomocą historyjki  dzieci  uświadomiły  sobie, że wypożyczanie wiąże się z odpowiedzialnością. Same doszły do wniosku, że lubią książki niezniszczone i wiedzą co zrobić, aby utrzymać książki w idealnym stanie.  W czasie uroczystości uczniowie poznali zasady zachowania się w  bibliotece i czytelni. Niebawem okaże się, czy słowa zmienią się w czyny.

Komentarze