Klasy pierwsze w bibliotece szkolnej.

31 października bibliotekę szkolną odwiedzili  uczniowie klas pierwszych na  uroczystym ślubowaniu na czytelnika. Na początku wędrówki po bibliotece uczniów przywitała historia pewnej książki opowiedzianej za pomocą teatrzyku Kamishibai. Jej losy były bardzo ciężkie. Książka opowiedziała dzieciom o swoim królowaniu w  bibliotece i o tym jak trudno jest być królową wybrudzoną i zniszczoną przez czytelników. Dlatego dzieci  przypomniały sobie i  zrozumiały  zasady  poszanowania książek, poznały zasady zachowania się w  bibliotece i uroczyście ślubowały książce, że będą o nią dbać. Dodatkowo wszyscy uczniowie otrzymali od pani bibliotekarki zakładki do książki aby lepiej wywiązać się z przyrzeczenia danego książce.