Konkurs historyczny Drogi Polaków do Niepodległości (1795-1918) i Konkurs piosenki legionowej

Dnia 7 listopada, w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości, w naszej szkole na nowej sali gimnastycznej odbyły się dwa konkursy: historyczny – Drogi Polaków do Niepodległości (1795-1918) oraz muzyczny – piosenki legionowej. W konkursie historycznym brały udział chętni uczniowie z klas 7-8 sp oraz 3 gim., którzy losowali miejsca w 6 drużynach symbolizujących 6 Ojców Niepodległości – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa i Wojciecha Korfantego. Konkurs składał się z 4 etapów: 1 dotyczył dat, wydarzeń i pojęć, 2 – map i zmian terytorialnych, 3 – obrazów i zdjęć, 4 – zasłużonych postaci w walce o niepodległość.
Wyniki konkursu były następujące:
1 miejsce drużyna z klasy 8c – Agata Wodowska, Tomasz Storman, Mateusz Chełmowski
2 miejsce drużyna z klasy 8a – Natalia Gorzynska, Karolina Cieplińska, Kornel Kępa
3 miejsce drużyna z klasy 3A – Krystian Brylski, Seweryn Grefka, Karolina Hope.
Uczniowie wszystkich 6 drużyn wykazali się ogromną wiedzą i znajomością tematyki związanej z walką Polaków o Niepodległość.
W przerwach miedzy etapami konkursu historycznego, odbył się Konkurs piosenki legionowej. Śpiewający uczniowie umilili czas widowni, jak i drużynom konkursowym, które mogły nabrać sił do następnych etapów konkursu.
Wyniki konkursu były następujące:
1 miejsce – Małgorzata Szmaglińska (klasa 8c)
2 miejsce – Nadia Szefler (klasa 5d)
3 miejsce – Aleksandra Hinc (klasa 5d)
Wyniki konkursów rozstrzygała Komisja w składzie:
Pani wicedyrektor Alina Jaruszewska
Pan Rafał Lew Kiedrowski
Pan Michał Dalke

Komentarze