Menu obiadowe od 28.09 – 03.10.2020 r.

Menu obiadowe   od  28.09 – 03.10.2020 r.

 

PONIEDZIAŁEK  28.09.2020 r.

            Zupa jarzynowa, (skład surowcowy: wywar mięsny z kurczaka, warzywny: marchewka, seler- korzeń, groszek, pietruszka, por, kalafior, śmietana 30 %, sól niskosodowa,  przyprawy)

     Chleb pszenno-żytni

 

Wtorek 29.09.2020 r.      

           Kotlet mielony smażony, surówka z kapusty czerwonej, ziemniaki (skład surowcowy: mięso mielone z łopatki, kapusta czerwona, mąka typ 500,  bułka tarta, jajka, ziemniaki, cebula,  olej kujawski, śmietana 30%, przyprawy)

        woda mineralna,

 

ŚRODA   30.09.2020 r.

          Potrawka z kurczaka z warzywami, ryż, groszek z marchewką, (skład surowcowy: udko z kurczaka, marchewka, groszek, seler – korzeń, pietruszka, pory, ryż, olej kujawski, rodzynki, cytryna, mąka typ 500, jaja, masło extra, śmietana 30%, nać pietruszki, przyprawy)

        woda mineralna,   

 

CZWARTEK   01.10.2020 r.

         Filety z kurczaka w sosie pomidorowym z makaron i warzywami, (skład surowcowy:  mięso filety z kurczaka, olej kujawski, koncentrat pomidorowy 30%, makaron świderki, Durum, marchew, seler, pietruszka , kalafior, brokuły, pory, mąka typ 500, sól,  przyprawy)

   woda mineralna, 

 

PIATEK  02.10.2020 r.      

       Klopsiki rybne, sos koperkowy, surówka z marchwi, ziemniaki (skład surowcowy: filety rybne z mintaja, bułka tarta, cebula, masło extra, mąka typ 500, jaja, marchew, cytryny, olej kujawski, koper, śmietana 30%, ryż,)

       woda mineralna

 

 

  Potrawy mogą zawierać składniki, które mogą być przyczyną alergii lub nietolerancji np.: gluten, seler, pomidory, pietruszka, orzechy arachidowe, nasiona sezamu, orzechy, ryby, jajko, nasiona soi itp. mleko (łącznie z laktozą), gorczyca

  • Owoce cytrusowe: pomarańcze, cytryny, mandarynki, grejpfruty, banany, truskawki, poziomki, maliny

 

Wszystkie alergeny są wymienione w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1169/2011 z dnia 25.10.2011r., w załączniku Nr II

Wyrazy pogrubione w tekście oznaczają alergeny (patrz legenda);           

Komentarze