Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W naszej szkole cały tydzień (od 16 do 22 listopada) przeznaczyliśmy na szczególne zaakcentowanie tolerancji pod hasłem „Różnimy się- lubimy się”. W każdej klasie wychowawcy przeprowadzili zajęcia, których podsumowaniem były plakaty przygotowane przez uczniów.  Obecnie efekt pracy uczniów można podziwiać na korytarzach szkoły. Natomiast na schodach zostały przyczepione kolorowe hasła, które przypominały, jak ważny jest szacunek w stosunku do drugiego człowieka.

Pamiętając o słowach Matki Teresy z Kalkuty „Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie”, chcąc dzielić się pozytywną energią i pokazać, że bycie miłym nie jest nam obce, w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od rana uczniowie rozdawali kolorowe serca z napisem „Różnimy się-lubimy się”, które można było przyczepić w widocznym miejscu. Dzięki świetlicy szkolnej korytarz na samym dole szkoły został rozświetlony ogromnym słońcem z łańcuchem życzliwych dłoni przygotowanym przez życzliwe Świetliki. Natomiast przy starej Sali gimnastycznej wyrosło drzewo życzliwości i pozdrowień, gdzie zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przekazali sobie ciepłe pozdrowienia, które zostały zapisane na liściach.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Komentarze