Młodzi o patriotyzmie

Jak rozumieją patriotyzm młodzi ludzie w 100 lat po odzyskaniu niepodległości przez Polskę? Na to trudne pytanie odpowiedzieli uczniowie biorący udział w XVII Powiatowym Konkursie Literackim „Portret Ojczyzny słowem malowany”. W swoich pracach pokazali,że bycie patriotą współcześnie to nie tylko wywieszanie flagi z okazji świąt narodowych, poznawanie historii własnego kraju czy płacenie podatków, ale również sadzenie lasów w zniszczonym przez nawałnicę Rytlu, ustąpienie miejsca w autobusie starszej osobie, dbanie o piękno i poprawność naszej ojczystej mowy…

Do konkursu, który organizuje nasza szkoła wraz z redakcją „Czasu Chojnic” i Chojnickim Towarzystwem Przyjaciół Nauk, przystąpili uczniowie z 9 szkół z całego powiatu. W gronie laureatów znalazły się znane z lekkiego pióra i wielokrotnie nagradzane za swą twórczość Ala Kropidłowska (II miejsce) oraz Zofia Malinowska (III miejsce i Nagroda Specjalna „Czasu Chojnic”), a rozstrzygnięcie konkursu tradycyjnie odbyło się w siedzibie redakcji „Czasu Chojnic”. Laureatkom gratulujemy i życzymy sukcesów na pisarskiej niwie.

 

Komentarze