„Mów dziecku, że jest dobre,że może, że potrafi”

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że wznawiamy funkcjonowanie służbowych telefonów komórkowych oraz dyżurów w szkole:

PEDAGOG, Patrycja Zmuda-Trzebiatowska: 730 571 817 (dyżur na miejscu, w szkole wtorek i czwartek, po wcześniejszym umówieniu przez ww. telefon lub e-dziennik);

PSYCHOLOG, Joanna Miłkowska: 727 262 241 (dyżur na miejscu, w szkole w poniedziałek i środę, po wcześniejszym umówieniu przez ww. telefon lub e-dziennik).

Numery są do dyspozycji Państwa i naszych Uczniów, codziennie, w godzinach naszej pracy, dostępnych na stronie internetowej szkoły.

Dodatkowo, spotkania indywidualne, które dotychczas odbywaliśmy z uczniami, są kontynuowane w formie spotkań na Teams (łączymy się z uczniami w umówionej godzinie na spotkanie, tak jak na lekcje) lub osobiście, w szkole, zgodnie z ustaleniami, z rodzicami.
W razie wątpliwości i potrzeby, prosimy o kontakt przez ww. telefony lub e-dziennik.

Jeśli ktoś z Państwa obserwuje trudności swojego dziecka w związku z nową sytuacją,
z nauką zdalną, samodzielnym organizowaniem czasu (dotyczy starszych dzieci kl. 5-8), czy też obserwujecie Państwo trudności emocjonalne, rówieśnicze bądź związane z nadmiernym

korzystaniem ze sprzętów elektronicznych przez Wasze dzieci… Zapraszamy do kontaktu, współpracy i wczesnego reagowania! Nie czekajmy aż trudności się zakorzenią, utrwalą, ponieważ problemy mogą narastać i z czasem utrudniać ich rozwiązanie. Zatem zapraszamy do wczesnej interwencji. Czasem lepiej skonsultować na wyrost, niż pozwolić, by niewłaściwe nawyki kształtowały rozwój naszych dzieci i uczniów.  Często pojawiają się wątpliwości, czy szkoła jest dobrym miejscem, by rozwiązywać problemy dzieci, problemy, wynikające z trudności rodzinnych… To naturalne wątpliwości, często się z nimi spotykamy,

praktyka jednak pokazuje, że szkoła ma wyjątkowo pełen i kompleksowy obraz sytuacji
i kontekstu rozwoju dziecka i czasem łatwiej i szybciej dociera się do rozwiązania. Zatem: zapraszamy! Pomoc specjalistyczna poza szkołą jest obecnie BARDZO ograniczona, z uwagi na ograniczenia epidemiczna, ale także że względu na przeciążenie. Zatem reagujmy wspólnie, we wczesnym etapie i z odwagą i determinacją! Z życzeniami wielu sił, wytrwałości, nade wszystko zdrowia, a co jeszcze ważne NADZIEI:-)

Pedagog i psycholog szkolny:-)

Moje zadania jako pedagoga w szkole są różnorodne, często trudne.

Jeśli potrzebujesz  pomocy w konfliktach na różnych płaszczyznach. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby Ci pomóc. Nie ma gotowych recept na rozwiązanie problemów. Zadaniem pedagoga jest wspierać, próbować zrozumieć, szukać przyczyn i wskazywać możliwości rozwiązań.

Drodzy

Uczniowie!

możecie się zgłosić do pedagoga:

–  gdy nie radzicie sobie z programem nauczania, chcecie uzyskać pomocy i rady z tym związanej,

–  gdy ktoś naruszy Twoje prawa;

–  gdy ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc;

–  gdy potrzebujesz pomocy i rady;

–  gdy chcesz porozmawiać z kimś;

Rodzice uczniów mogą oczekiwać:

–  pomocy w rozwiązaniu sytuacji problemowej, dotyczącej ich dziecka;

–  trudności w nauce bądź niepowodzenia szkolne dziecka – możliwość rozpoznania przyczyn kłopotów w nauce, poprzez kontakt z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, diagnozującą przyczyny niepowodzeń szkolnych, deficyty rozwojowe dzieci;

– problemy z zachowaniem dziecka (zmiany zachowania dziecka, problemy dziecka z rówieśnikami)

Jeżeli masz problem, potrzebujesz pomocy w trudnej dla Ciebie sprawie,   chcesz się pochwalić swoimi sukcesami, porozmawiać na ważne dla Ciebie tematy! Przyjdź, czekamy na Ciebie, pokój 210 – 1 piętro.

PEDAGOG PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
mgr Patrycja Zmuda Trzebiatowska 10.00 – 15.00