„Ten, kto nosi problem, niesie też jego rozwiązanie” Steve de Shazer

Czy wiesz, że każdy z nas ma w sobie wielkie bogactwo – niezależnie od tego kim jest, skąd pochodzi i jak wygląda? Czasem tylko bywa tak, że nie zdajemy sobie z tego sprawy, albo nie wiemy jak to bogactwo z siebie wydobyć, a czasem po prostu nie mamy okazji, by to pokazać… A może nie dajemy sobie na to szansy?

Każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka, zrozumienia, każdy potrzebuje poczuć się ważny, lubiany i potrzebny na tyle, na ile potrafi.

Jeśli czujesz, że masz kłopot w porozumiewaniu się z otaczającymi Ciebie ludźmi, z rówieśnikami, czy swoimi najbliższymi – zapraszam do współpracy! Rozmowa, dialog, porozumienie i poszukiwanie rozwiązań to najlepsza droga do dobrego samopoczucia nie tylko w szkole!

Joanna Miłkowska – psycholog szkolny

psychologzs7@wp.pl

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że wznawiamy funkcjonowanie służbowych telefonów komórkowych oraz dyżurów w szkole:

PEDAGOG, Patrycja Zmuda-Trzebiatowska: 730 571 817 (dyżur na miejscu, w szkole wtorek i czwartek, po wcześniejszym umówieniu przez ww. telefon lub e-dziennik);

PSYCHOLOG, Joanna Miłkowska: 727 262 241 (dyżur na miejscu, w szkole w poniedziałek i środę, po wcześniejszym umówieniu przez ww. telefon lub e-dziennik).

Numery są do dyspozycji Państwa i naszych Uczniów, codziennie, w godzinach naszej pracy, dostępnych na stronie internetowej szkoły.

Dodatkowo, spotkania indywidualne, które dotychczas odbywaliśmy z uczniami, są kontynuowane w formie spotkań na Teams (łączymy się z uczniami w umówionej godzinie na spotkanie, tak jak na lekcje) lub osobiście, w szkole, zgodnie z ustaleniami, z rodzicami.
W razie wątpliwości i potrzeby, prosimy o kontakt przez ww. telefony lub e-dziennik.

Jeśli ktoś z Państwa obserwuje trudności swojego dziecka w związku z nową sytuacją,
z nauką zdalną, samodzielnym organizowaniem czasu (dotyczy starszych dzieci kl. 5-8), czy też obserwujecie Państwo trudności emocjonalne, rówieśnicze bądź związane z nadmiernym

korzystaniem ze sprzętów elektronicznych przez Wasze dzieci… Zapraszamy do kontaktu, współpracy i wczesnego reagowania! Nie czekajmy aż trudności się zakorzenią, utrwalą, ponieważ problemy mogą narastać i z czasem utrudniać ich rozwiązanie. Zatem zapraszamy do wczesnej interwencji. Czasem lepiej skonsultować na wyrost, niż pozwolić, by niewłaściwe nawyki kształtowały rozwój naszych dzieci i uczniów.  Często pojawiają się wątpliwości, czy szkoła jest dobrym miejscem, by rozwiązywać problemy dzieci, problemy, wynikające z trudności rodzinnych… To naturalne wątpliwości, często się z nimi spotykamy,

praktyka jednak pokazuje, że szkoła ma wyjątkowo pełen i kompleksowy obraz sytuacji