“Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

Serdecznie informujemy, iż nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej “Niesamowity świat higieny jamy ustnej” skierowanego do dzieci 6-7 letnich. Pierwszym etapem rozpoczęcia programu była wizyta p. Katarzyny Żak, higienistki stomatologicznej pracującej w gabinecie stomatologicznym lek. dent. Maciej Ryngwelski w Chojnicach. Pani Katarzyna odwiedziła wszystkie klasy pierwsze oraz oddziały przedszkolne. Podczas wizyty opowiedziała dzieciom jak prawidłowo dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Duże zainteresowanie wzbudził specjalny model zębowy na którym p. Katarzyna zademonstrowała jak prawidłowo szczotkować zęby oraz wyjaśniła jakich szczoteczek i past używać stosowanie do wieku. Pani Katarzyna wyjaśniła dzieciom co zrobić, aby zęby jak najdłużej pozostawały zdrowe, przy czym należy szczególną uwagę zwrócić na odżywianie. Na specjalnych obrazkach obrazkach dzieci mogły zobaczyć jak wygląda zdrowy ząb, a co się dzieje, jak ząbek zaczyna chorować. Oczywiście p. Katarzyna zachęciła dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i dzięki odwiedzinom pani Katarzyny mogły zgłębić wiedzę i zaspokoić swoją ciekawość. Na koniec wizyty wszyscy zrobili sobie pamiątkową fotografię. Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie za poświęcony czas i drogocenną lekcję na temat higieny jamy ustnej.
Informujemy, iże program jest kontynuowany wśród dzieci 6-7 letnich.

Komentarze