Nowe logo szkoły

Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach idzie z duchem czasu. Dba o swój wizerunek i ujednolica system wizualny swojej placówki. Jej nowy znak to sylweta niebieskiego koła z wpisaną niesymetrycznie formą otwartej książki. Koło znaku nawiązuje do tradycyjnej szkolnej tarczy, która na początku istnienia szkoły była obowiązującym znakiem „Siódemki”. Ekspresyjna forma otwartej książki, nieograniczona z prawej strony konturem, jest inspiracją fragmentu tekstu hymnu szkolnego, w którym śpiewamy: ,,(…)Po książkę sięgaj codziennie, bierz z bohaterów przykłady(…)” .Dynamiczna forma przywodzi skojarzenie  otwartych do lotu skrzydeł ptaka i  ma symbolizować obrany przez szkołę kierunek w edukacji- szkołę otwartą, dynamiczną i prężną w każdej dziedzinie. Logo występuje w trzech kolorach. Tradycyjnie w kolorze niebieskim oraz czerni i okazjonalnie w kolorze złota. Forma logo jest czytelna i prosta. To znak graficzny, który ma szansę się przyjąć wizualnie i identyfikować się ze Szkołą Podstawową nr 7  Chojnicach. Autorem znaku jest nauczycielka sztuki  Violetta Klugowska.

 

logo1

Komentarze