Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2019 r. mija 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123. latach zaborów przepełnionych rusyfikacją i germanizacją, nieudanymi walkami powstańczymi, represjami, zsyłkami, przesiedleniami i emigracją udało się osiągnąć cel, za realizację którego wielu Polaków oddało najwyższą cenę – życie. Na twarzach polskich patriotów pojawiła się wtedy łza wzruszenia, a w sercu radość – Polska ponownie była wolna. I jest do dziś.

Z tej okazji w naszej szkole w piątek 8 listopada została zorganizowana uroczystość upamiętniająca to doniosłe wydarzenie.

Uczniowie pod opieką nauczycieli wyszli na boisko szkolne, aby uczestniczyć w akcji Szkoła do hymnu będącej inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. O godzinie 11:11 wszyscy zebrani przed szkołą odśpiewali hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego tworząc jednocześnie polską flagę poprzez wzniesienie w górę kartek w barwach narodowych. Dodatkowym elementem inicjatywy były krótkie przemówienia uczniów, w których przypomniano najważniejsze wydarzenia historyczne związane z wydarzeniem oraz istotę obchodzonego święta.

Za przygotowanie uroczystości odpowiadali
Michał Dalke
Mateusz Knitter
Rafał Lew-Kiedrowski

Komentarze