Organizacja rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 – klasy pierwsze

Organizacja rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Rodzice uczniów klas pierwszych!

W związku z obecną sytuacją i przepisami obowiązującymi w naszym kraju wprowadzamy zasady mające na celu przede wszystkim zapewnienie maksimum bezpieczeństwa dzieciom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły.

Listy uczniów poszczególnych klas zostaną wywieszona 21 sierpnia na drzwiach w głównym wejściu do szkoły.

1 września 2020 r. uczniowie wraz z rodzicami spotykają się z wychowawcami zgodnie z harmonogramem.

klasa wychowawca godzina spotkania
1a Monika Glock 8.00
1b Marta Podolska 9.00
1c Teresa Łabuda 10.00
1d Dorota Pestka 11.00

Prosimy o punktualne przybycie na boisko szkolne do sektora oznaczonego literą A. O wyznaczonej godzinie wychowawca przeprowadzi klasę do nowej sali gimnastycznej, na której odbędzie się spotkanie. Na spotkaniu wychowawca przekaże informacje dotyczące organizacji pracy w szkole i w klasie.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek na terenie szkoły przez osoby dorosłe.

Wyprawka ucznia do klasy I

W tornistrze:

Zeszyty  w okładce i podpisane:

• 1 zeszyt 16 – kartkowy w podwójne linie dwukolorowe do edukacji polonistycznej,
  • 1 zeszyt 16 – kartkowy w kratkę: jeden do edukacji matematycznej,
  • dzienniczek do korespondencji (zeszyt 32-kartkowy w kratkę – na pierwszej stronie: imię i nazwisko dziecka, klasa, imię i nazwisko wychowawczyni, telefony kontaktowe do rodziców).
  • piórnik: 2 ołówki (najlepiej trójkątne), gumka, temperówka, linijka 20 cm, nożyczki

z zaokrąglonymi końcami, klej w sztyfcie, kredki grube typu Bambino, pisak suchościeralny + gąbka

• teczka na gumkę: na karty pracy i sprawdziany
  • pakiet higieniczny dla dziecka.

Materiały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole:

Wszystkie przybory podpisane:

• 1 blok rysunkowy kolorowy A4,
  • 1 blok techniczny biały A4,
  • 1 blok techniczny kolorowy A4,
  • farby plakatowe, kubek plastikowy na wodę( najlepiej niekapek),
  • pędzle do malowania (gruby i cienki),
  • plastelina,
  • pastele,
  • patyczki do liczenia

Niżej wymienione przedmioty można już zakupić lecz o terminie przyniesienia ich do szkoły poinformuje wychowawca osobiście każdego rodzica:

• paczka chusteczek higienicznych w pudełku,
  • ryza papieru białego ksero A4,
  • paczka chusteczek nawilżanych dla dzieci.

O przyniesieniu stroju poinformuje wychowawca:

Strój gimnastyczny: biała koszulka, spodenki, tenisówki, białe skarpetki, worek.

Dobra rada:

Worek ze strojem gimnastycznym, tornister i  inne rzeczy warto podpisać. Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista (choć nie tylko) może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty