Powiatowy Walentynkowy Konkurs Piosenki ‘Love Songs’

Za nami kolejna, dziewiąta już, odsłona Powiatowego Walentynkowego Konkursu Piosenki ‘Love Songs’. Gospodarzem festiwalu, na który 21 lutego 2018 roku, tłumnie przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz wielu innych, znamienitych gości, była Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach.W romantyczny, pełen uniesień nastrój wprowadzili zebranych ubiegłoroczni laureaci konkursu, absolwenci szkoły –Karolina Głuszek oraz Paweł Kiedrowski. W role konferansjerów wcieliły się natomiast dwie nasze uczennice: Amelia Neumann i Oliwia Ruziewicz.

Po nagrodzonych gromkimi brawami popisach wokalnych, swój talent na scenie zaprezentowali mistrzowie Polski północnej w tańcach latynoamerykańskich – Aleksandra Siegmiller oraz jej partner Bartosz Pozorski. Publiczność niezwykle entuzjastycznie przyjęła ich pełen ekspresji występ. Po jego zakończeniu jury, którego skład wymieniono poniżej, udało się na naradę. W oczekiwaniu na werdykt nasza utalentowana perkusistka Agata Kłos pokazała, „co jej w duszy gra”. Wreszcie, po burzliwych obradach, jurorzy ogłosili listę zwycięzców.

I miejsce:

Trio ze Szkoły Podstawowej w Silnie: Monika Sypniowska, Julia Szymczyk oraz Jagoda Trzebiatowska, opiekun: pani Hanna Butkiewicz, utwór z repertuaru Edda Sheerana, ‘Perfect’.

II miejsce:

ponownie Julia Szymczyk ze Szkoły Podstawowej w Silnie, opiekun: pani Hanna Butkiewicz. Julia zachwyciła nas wykonaniem utworu ‘All I Want’ z repertuaru grupy Kodaline.

III miejsce ex aequo:

Małgorzata Szmaglińska, reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach, opiekun:pani Monika Hoffmann. Małgosia, przyprawiając nas o dreszcze, wykonała utwór Whitney Houston ‘I Have Nothing’.

Zuzanna Kiedrowicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, opiekun: pani Anna Bajerowska, w niezwykle ujmujący sposób zaprezentowała  utwór  Sama Smitha ‘Come Away with Me’.

Skład jury: nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, pani Anna Bajerowska, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach, pani Martyna Wacławska, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Silnie, pani Hanna Butkiewicz, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Lubni, pani Marlena Ignera, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach, pan Rafał Lew – Kiedrowski oraz nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach, pan Wojciech Urowski – przewodniczący jury.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dostarczenie niezapomnianych wrażeń. Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom! Do zobaczenia za rok!

Komentarze