„Poznajemy ciekawe zawody”

W piątek 8 marca 2019 r. w świetlicy gościliśmy fotoreportera pana Aleksandra Knitter – tatę Olka z klasy 2 C. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”, które organizuje w tym roku nasza świetlica. Na początku pan Aleksander opowiedział dzieciom, jaka jest różnica między fotografem, a fotoreporterem. Uczniowie chętnie zadawali pytania związane z pracą pana Aleksandra min.:, co nosi fotoreporter w swojej torbie, jakie jest jego najlepsze zdjęcie oraz ile lat pracuje w swoim zawodzie.

Dzieci obejrzały ciekawą prezentację zdjęć zrobionych na przestrzeni wielu lat na terenie Chojnic i okolic. Niektóre fotografie skrywały w sobie fascynujące historie, o których nasz gość chętnie opowiadał. Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali na zdjęcia zwłaszcza te z żartem i z niecodziennej perspektywy, bo jak stwierdził sam autor te lubi robić najbardziej.

Wizyta fotoreportera wzbudziła u dzieci duże zainteresowanie i mamy nadzieję, że spotkanie to przerodzi się w pasję do fotografii u naszych podopiecznych.

Bardzo dziękujemy panu Aleksandrowi za miłe spotkanie i ciekawe przekazanie wiedzy.

Komentarze