Projekt „Igłą i nitką wyszywane”

 

W holu szkoły można podziwiać  wystawę zrobioną z prac  uczestników projektu „Igłą i nitką wyszywane”. Na wystawie pojawiły się kartki okolicznościowe uczniów klasy 6 f – Bianki Jażdżewskiej i Julii Grunau oraz klasy 7 a – Magdaleny Swoszowskiej i Dominiki Kloskowskiej wykonane w roku szkolnym 2020/2021.  Opiekunem projektu była pani Ewelina Niechwiadowicz. Prace wykonane są techniką haftu matematycznego.  Obrazy powstały na grubym papierze przy pomocy igły i nitki według ustalonego wzoru. Wybrany wzór zostaje przeniesiony na  kartkę  przez wydziurkowanie, następnie dziurki numeruje się i wyszywa  według określonego schematu. Gotową pracę przykleja się na papier dekoracyjny. W ten sposób powstaje piękna kartka okolicznościowa. W Polsce haft matematyczny pojawił się  około V wieku przed naszą erą. Przybył do nas  z Dalekiego Wschodu. Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Komentarze