„Robimy pyszne zdrowe kanapki”

Klasy 1-3  podjęły po raz kolejny wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy pyszne zdrowe kanapki”.

Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy.

Można śmiało powiedzieć, że dzieci zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie . I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

To już kolejna próba kulinarna naszych małych pociech, które już wcześniej robiły sałatkę owocową i kanapki. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Komentarze