Śladami Jana Karnowskiego

We wtorek 15 maja 2018r. uczniowie klasy IIb wybrali się na pieszą wycieczkę śladami Jana Karnowskiego w Chojnicach. W pierwszej kolejności udali się na ulicę nazwaną jego imieniem i nazwiskiem. Z dużym zaciekawieniem kolejno odkrywali miejsca związane z życiem i działalnością patrona naszej szkoły m.in. Sąd Rejonowy, Liceum im. Filomatów Chojnickich i Bazylikę Mniejszą.

Uczniowie dowiedzieli się, że Jan Karnowski był sędzią i poetą kaszubskim. Oprócz poezji zajmował się publicystyką i dziennikarstwem. Ostatnim punktem naszej wycieczki były zasłużone lody. Przy okazji mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia “Nawałnica” Daniela Frymarka, który otrzymał nagrodę Grand Prix w konkursie fotograficznym National Geographic.