Ślubowanie klas pierwszych

 

Dnia 1 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych.

Data tej uroczystości została wybrana nieprzypadkowo. 2 października 1939 r., zmarł patron szkoły Jan Karnowski. Dla upamiętnienia tej daty uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych odbywa się właśnie w tych dniach.  Zebranych bardzo serdecznie powitała Pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska. Pani Dyrektor powiedziała, że od tej chwili uczniowie będą zdobywali w szkole przeróżne ważne umiejętności oraz wiedzę, ale niech najważniejsze będzie to, aby poprzez naukę stawali się lepszymi ludźmi.

Następnie uczniowie złożyli uroczysta przysięgę na szkolny sztandar, że będą dbać o dobre imię szkoły,  pilnie się uczyć, szanować rodziców i nauczycieli, a swoją nauką i zachowaniem  jak najlepiej służyć ojczyźnie.

Dużym przeżyciem dla dzieci było pasowanie ich na uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor Aleksandrę Mroczkowską wielkim magicznym ołówkiem.

Każde z dzieci otrzymało od wychowawcy na pamiątkę uroczystości akt ślubowania, medal oraz upominek. Na twarzach naszych najmłodszych widać było uśmiech i zadowolenie, a na twarzach rodziców dumę ze swoich pociech.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!


Komentarze