ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW


We wtorek 2 października odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to dla dzieci i rodziców bardzo ważne wydarzenie, któremu towarzyszyły eleganckie stroje, uśmiechnięte buzie i wypieki na twarzach.

 

Data tej uroczystości została wybrana nieprzypadkowo. —Tego dnia w 1939 roku zmarł Jan Karnowski patron naszej szkoły – mówiła pani  Dyrektor Aleksandra Mroczkowska. To właśnie za sprawą kaszubskiego poety przy ul. Tuwima 2 duży nacisk kładziony jest na kulturę regionu, m..in. już od pierwszej klasy dzieci mają szanse uczyć się języka kaszubskiego.

Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły dbać o dobre jej imię, pilnie się uczyć, szanować rodziców i nauczycieli, swoją nauką i zachowaniem starać się jak najlepiej służyć ojczyźnie. Do złożenia przyrzeczenia zostali zobligowani także rodzice. Obiecali swoim pociechom uważnie ich słuchać, doceniać to, co  jest w nich najlepsze, często je przytulać,  zawsze służyć dobrą radą, pomagać i wspierać, gdy będzie w potrzebie.

Dużym przeżyciem dla dzieci było pasowanie ich na uczniów naszej szkoły przez Panią dyrektor Aleksandrę Mroczkowską wielkim magicznym ołówkiem.

Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę uroczystości akt ślubowania i przybory szkolne. Na twarzach naszych najmłodszych widać było uśmiech i zadowolenie, a na twarzach rodziców dumę ze swoich pociech.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów!

Komentarze