„Śpiewanie łączy ludzi, siódemka łączy pokolenia”

5 grudnia w Chojnickim Centrum Kultury odbył się Festiwal Muzyczny „Siódemka łączy pokolenia”.

Został on zainicjowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki, działające przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach. Celem festiwalu było pozyskane pieniędzy na plac zabaw dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Muzyczną podróż przez różne pokolenia i style poprowadzili p. Agata Malinowska i p. Piotr Grunau. Wszystkim wokalistom towarzyszył uczniowski chór pod opieką p. Sylwii Osińskiej. W pierwszej części koncertu zaprezentowali się kolejno: Marta Andrejczuk i p. Agnieszka Buchwald („Najtrudniejszy pierwszy krok”), Wojciech Gorzynski i p. Monika Lica-Gorzynska  („Szukaj mnie”), Matylda Hamerska i p. Sylwia Hamerska (“Don’t Go Breaking my heart”),  6 – latek Piotr Zakryś i p.Anna Górnowicz („Que sera, sera”), Aleksandra Czarnowska, Aleksy Uske i p. Monika Rudzińska („Remedium”), Paweł Kiedrowski  i Sylwia Osińska („Can’t Help Falling In love”) oraz Wiktoria Hamerlik i p. Magdalena Schmidt-Sołtysińska („Mr.Postman”). Następnie tańce klasyczne i latynoskie zaprezentowali Alicja Radomska i Mikołaj Lorek oraz Paulina Stoltmann i Błażej Januszewski.

W drugiej części festiwalu wystąpili: Marceli Malinowski i p. Marek Hackert („Magiczne słowa”), Nadia Szefler i p. Katarzyna Maliska („Za krokiem krok”), Tymoteusz Sochan i p. Marcin Sochan („Autostop”), Anna Zbielska i p. Weronika Glazik („Miłość ostatnich dni”), Cyprian Podolski i p. Ewa Kwiatkowska („Konik”), Agata Drewczyńska i p. Adriana Drewczyńska („Zapamiętaj”). W finale Emilia Grabowska, Anna Kiżewska i p. Magdalena Ubowska zaśpiewały przebój grupy Pectus, „Jeden moment” – do wykonania tego utworu dołączyli wszyscy wykonawcy festiwalu. Zaś na bis zostali wywołani Ewa Kwiatkowska z wnuczkiem Cyprianem, by ponownie z wigorem zaśpiewać z widownią wspomnianego już „Konika”.

Warto dodać, że znakomita większość naszych młodych solistów śpiewała również w chórku, w którym występowały także: Zuzanna Kołodziejczyk, Julia Wałdoch, Milena Ruc, Zuzanna Wiśniewska, Maja Lenz.

Dziękujemy wszystkim – nauczycielom, rodzicom, uczniom, instytucjom oraz partnerom prywatnym za zaangażowanie, dzięki któremu nasz festiwal miał tak sprawny i profesjonalny przebieg.

Komentarze