Spiszmy się dla Kaszub

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze, w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby po raz szósty zaprosiło, dzieci i młodzież uczące się języka kaszubskiego, do udziału w konkursie plastycznym. W tym roku pod tytułem: Jo!/Tak! Jô jem Kaszëba. ChcemësãspisacdlôKaszëb – plakat promujący spis. W tym konkursie wzięła też udział uczennica naszej szkoły – Zuzanna Gawrońska z kl. 6c – która zdobyła wyróżnienie w kategorii klas 4-6. Z całego województwa pomorskiego nadesłano aż 300 prac, tak że konkurencja była ogromna. Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięcia naszej uczennicy, która, poprzez swój plastyczny przekaz, obudzi w wielu mieszkańcach naszego regionu tożsamość kaszubską i dadzą temu wyraz w spisie powszechnym.
Zuzi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

Komentarze