Klasy Sportowe

W naszej szkole od roku 2011 funkcjonują klasy sportowe. Uczniowie tych klas są szczególnie ukierunkowani na aktywność fizyczną, ale nie tylko, gdyż poznają dzięki zwiększonej liczbie zajęć sportowych wiele różnych form efektywnego spędzania czasu. Biorąc udział w rajdach

rowerowych poznają walory naszych regionów, obserwując mecze na najwyższym

ligowym poziomie uczą się od najlepszych zawodników, podczas organizowanych wycieczek

integrują się klasowo, korzystając z miejskiej bazy ćwiczą na Stadionie Miejskim czy lodowisku. Uczniowie tych klas mają większe szanse na reprezentowanie SP nr 7 w różnych zawodach i turniejach.  Kolejną atrakcją jest basen, do którego mają dostęp tylko klasy sportowe a o korzyściach zdrowotnych ćwiczeń na pływalni pozytywnie wypowiadają się znakomici lekarze i eksperci.

Po ukończeniu klasy sportowej oczywiście nie każdy zostać może zawodowym sportowcem, ale na rynku pracy potrzebni są również: trenerzy, instruktorzy różnych form ruchu czy też masażyści .

I właśnie tą wiedzę i umiejętności zostaną wyposażeni uczniowie, którzy chcą realizować rozszerzony program sportowy w naszych klasach sportowych.

Poniżej kilka zdjęć z zawodów i imprez sportowych .

A (12)

A (25)

Wspinamy się w Parku linowym, wzmacniając siłę mięśni i koordynację przestrzenną.

A (7)

A (8)

Bierzemy udział w rajdach rowerowych po okolicach.

A (9)

A (19)

A (22)

Żeglujemy nawet po jeziorze Charzykowskim by poznać uroki naszych regionów.

A (23)

A (24)

A (27)

Mierzymy się na mityngach lekkoatletycznych (Bydgoszcz-klasa 5e) z rówieśnikami z całej Polski

Na zdjęciu dziewczęta z Jackiem Wszołą złotym i srebrnym medalistą Letnich Igrzysk Olimpijskich w skoku o tyczce.

A (28)

A (29)

Na zdjęciach: Klasa 5e obserwuje mecz Chojniczanka Chojnice-Raków Częstochowa (wrzesień 2018)

A (5)

A (18)

Klasy sportowe 1e,5e,7c,8b i 3 gimnazjum jako jedyne w czasie zajęć lekcyjnych korzystają z pływalni

A (1)

A (13)

A (21)

Zimą korzystamy z lodowiska czy z Jump parków rozrywki

A (10)

A (11)

A (26)

A oto najmłodsza klasa sportowa 1e, po zwycięstwie w potyczkach sportowych

z innymi klasami pierwszymi naszej szkoły. Zapraszamy do zapisywania dzieci do naszych klas sportowych, które prowadzą

doskonali nauczyciele wychowania fizycznego mający za sobą profesjonalne kariery sportowe , będąc jednocześnie trenerami

w rozgrywkach ekstraklasowych. Zapisz się już dziś!

A45

Na zdjęciu sportowa klasa 8b