Strażak w świetlicy

29 stycznia br. gościem naszej świetlicy był p. Wojtek Chamier – Cieminski  na co dzień pracujący w Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie. Nasz gość podzielił się z nami swoją pasją do zawodu oraz opowiedział o akcjach ratowniczych, w których uczestniczył. Poza tym wspólnie z uczniami utrwalił znajomość numerów alarmowych 112 i 998 oraz wyjaśnił w jaki sposób zgłosić pożar lub inne zagrożenie. W czasie spotkania p. Wojtek przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą zdrowo i radośnie spędzić czas podczas ferii zimowych.

Dużym zainteresowaniem okazała się możliwość zobaczenia poszczególnych elementów stroju strażackiego, a także przymierzenia hełmu, czy butli z tlenem.

Wizyta Pana Wojtka wywarła pozytywne wrażenie nie tylko na chłopcach, ale też na dziewczynkach. W czasie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci bardzo chętnie zabierały głos. Mamy nadzieję, że wizyta strażaka przybliżyła dzieciom choć trochę specyfikę tego zawodu. Kto wie, być może w przyszłości któryś z wychowanków świetlicy również zostanie strażakiem.

Na zakończenie dzieci wręczyły panu strażakowi laurkę z własnoręcznymi podpisami .

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie!

Komentarze